Chess - A short 3D animation - creating3dgames.com

Chess – A short 3D animation

TheMrLeoniasty
Views: 6435
Like: 308
Finally, an animation rendered in 1080p! On this one I wanted it to look as pretty as it can be not paying attention to the render times. I think I was able to achieve a nice photorealistic effect, what do you think about it? I hope you all liked it!

Music: Johnny Ripper – at the park

Software – Cinema 4D

Render engine – Octane Render

Rendertime – 139 hours

48 Comments

 1. E to nie jest animacja 3D bo jaśniejsze nogło byyć

 2. Kiedyś brałeś udział w konkursie na nowy komputer. Wygrałeś go?

 3. Genialne 🙂 Ile taki projekt kosztuje czasu

 4. Szkoda że tak mało filmów dodajesz. Jesteś świetny w tym co robisz.

 5. Myślałem że zaczną się bić albo jaka kolwiek akcja z voronoii ale i tak zajebisteee podkład dźwiękowy rozwala system przynajmniej dla mnie

 6. jestem pod wrażeniem. Sam zacząłem się bawić trochę w takie rzeczy ale w Unreal engine 4. Próbowałeś kiedyś? jak tak to jakbyś porównał UE4 to Twojego obecnego silnika?

 7. Stary to jest najlepsza animacja 3D jaką widziałem, elementy dopracowane do perfekcji, naprawdę cię podziwiam. To niesamowite co tworzysz mega szacun!!!

 8. Love it! Any advice for the realistic camera shake?

 9. Jeśli szachy odbijają się w podłożu to szachownica też powinna

 10. Without looking at the title, you'd completely think that it's real…

 11. It looks great. Really realistic.

 12. Zajeebiste.
  Jaki renderer polecasz do tego typu animacji? Chodzi o optymalnosc czasu i jakości 😉

 13. i also have a shitty pc:(but thanks for proving that noting is impossible, btw give "blender eevee" a try its the only renderer that doesn't give me headaches

 14. Hej co się stało z twoim filmem w którym była nutka "Doctor P. Flying Spaghetti Monster" pamiętam że widziałem go bardzo dawno temu i był to mega kozaczek a teraz nigdzie nie mogę go znaleźć :((((

 15. O Cholera, to jest świetne 😀 Jakieś 3 – 4 miesiące temu jako uczeń, dostałem od Maxona licencję na Cinemę 4D na 550 dni dlatego chciałbym zapytać, czy powstanie z Twojej strony jakiś tutorial odnośnie trackingu i teksturowania? 🙂 na polskim youtube tego dosyć mało, ja nie do końca rozumiem, czemu w moim przypadku gdy trackuję kamerę 3D w Cinema 4D to praktycznie nigdy obiekt nie trzyma się wyznaczonej płaszczyzny, pomimo że przeważnie opieram ją na najlepszych punktach odniesienia 🙁 Dokładnie podaję wszystkie dane, nawet z uwzględnieniem Cropa.. tzn. Panasonic G80 ma sensor 17.3×13, czyli po przeliczeniu Cropa (nie równe 2.0 ale 36/17.3, czyli 2.08092486, ma to znaczenie później ponieważ nagrywając w 4K nie wykorzystuję całej matrycy.. bo nagrywam 16:9, to po pierwsze, ale po drugie dla 4K wchodzi dodatkowy Crop 83.333%, w takim układzie Crop efektywny wynosi u mnie 2.49720972, podając dane z taką dokładnością nie udaje mi się poprawnie wykonać trackingu, podając z dokładnością przybliżoną jest tylko gorzej, nie rozumiem tylko dlaczego tak się dzieje, jesteś w stanie pomóc? Da się jakoś z Tobą skontaktować, na discordzie?

 16. This is seriously seriously cool! Incredible work with this animation, I could never do anything like this. Keep up the good work!

 17. I CAN'T believe this only has 2k views, you deserve atleast 100 times that, this is simply amazing! Might have to start using Cinema 4D now ahahaha

 18. You copyright claimed a video I had saved to my watch later. Can you please tell me the other videos that were in the compilation?

 19. Last comment by anyone : 2 months ago
  This is a message for the creator :
  Please I beg you come back I need you to live, we all do —Earthworm Sally
  P.S if u don’t come back I will find you and kill you

 20. One of the best chess animations I found on YT.

 21. I dindt know demons liked to play chess…

 22. So satisfying and so terrifying. I thought it was real; great work.

 23. Absolutely outstanding and amazingly creative. Good job 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *